Murat Boz
Murat Boz

مورات بوز (Murat Boz) خواننده، ترانه‌سرا و بازیگر ۳۹ ساله و محبوب ترکیه‌ای است که بر نواختن پیانو، درام، ویالون، نی و... تسلط دارد. این خواننده‌ خوش صدا که حدوداً ۱۸۸ سانتی‌متر قد و ۸۲ کیلوگرم وزن دارد، به خاطر قامت کشیده و اندام متناسبش مورد توجه فیلم‌سازان ترکیه‌ای قرار گرفت و مسیر زندگی هنری‌اش پس از خوانندگی به بازیگری نیز رسید. البته او علاوه بر ظاهر و صورت مناسب، استعداد خاصی در نمایش احساسات نقش‌هایش جلوی دوربین دارد. مراد تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر زادگاهش یعنی Karadeniz Ereli به پایان رساند و بعد راهی استانبول شد. او دوران هنرستان و دانشگاه را در استانبول گذراند. در ۱۸ سالگی در یک مسابقه شرکت کرد و به عنوان بهترین خواننده‌ مرد تک خوان برگزیده شد. سپس بورسیه‌ دانشگاه بیلگی استانبول را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۳ از رشته‌ جاز فارغ‌التحصیل شد. پس از فارغ‌التحصیلی در سال ۲۰۰۴ میلادی در موزیک ویدئویی از Nil Karaibrahimgil خواننده‌ ترکیه‌ای شرکت کرد و مشهور شد. مراد در زمان تحصیل وکالیست خواننده‌های معروفی مانند تارکان بود و هم‌زمان در کافه‌ و بارهای مختلف استانبول می‌خواند. او برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه فنی استانبول رفت و تحصیلات خود در رشته‌ موسیقی را ادامه داد.

 

آثار و افتخارات
سرانجام در سال ۲۰۱۶ میلادی اولین تک آهنگ خود را عرضه کرد. از آن سال تاکنون او ۴ آلبوم به نام‌های Maximum، ans، Aklarim Büyük Benden، Dance Mix و Janti منتشر کرد. همچنین تک آهنگ‌ها Ak Bulamam Ben، Uçurum، Hayat Sana Güzel، Vazgeçmem و... را نیز تقدیم طرفدارانش کرده است. تک آهنگ Ak Bulamam Ben در شروع کارش کمک زیادی به محبوبیت او کرد. او برای آلبوم‌ها، تک آهنگ‌ها و هنرنمایی‌هایش در فیلم‌های مختلف جایزه‌های ارزشمندی چون جایزه‌ موفق‌ترین آلبوم سال، بهترین آهنگ، بهترین خواننده‌ مرد تک‌خوان، بهترین خواننده‌ ترک پاپ، بهترین بازیگر سال، بهترین وکالیست مرد و... شده است. او همچنین دریافت ۴ پروانه‌ طلایی و ۲ جایزه‌ موسیقی Kral را در لیست افتخارات خود دارد. مراد بوز در برنامه‌ استعدادیابی O Ses Türkiye در کنار خواننده‌های بزرگی مانند حادیثه، سیبل و ابرو به قضاوت شرکت‌کننده‌ها می‌پردازد. مراد به دلیل شوخی‌ها و قضاوت‌های عادلانه‌اش یکی از داوران پرطرفدار این برنامه است. او در حال حاضر از هنرمندان سرشناس ترکیه است و در لیست ۵۵ هنرمند پولدار ترک قرار دارد.

 

فیلم شناسی
او در فیلم‌های برادر من ۱و۲ (داداش منی)، بیایید امیدوار باشیم، برمی‌گردد و منو بکش عزیزم نقش آفرینی کرده است. او بازیگری را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد و آخرین فیلم او منو بکش عزیزم (Öldür Beni Sevgilim) محصول سال ۲۰۱۹ میلادی است. فیلم سینمایی منو بکش عزیزم یک کمدی عاشقانه است که سال گذشته ساخته و اخیراً اکران شده است. او چندین پُست از سکانس‌های مختلف این فیلم را در شبکه‌های اجتماعی‌اش به اشتراک گذاشته و به نظر می‌رسد که برای این فیلم بسیار هیجــــان‌ زده‌ اســـت. منتقـــدان ایـــن فیلــم را یکــــی از بهتـــــریــــن فیلـــم‌هایــــی می‌داننــد که مـــراد در آن ایفــای نقش کـرده است. او بـــرای ایــن فیلــم یک ترانه‌ شـاد و عاشقـانه نیـــــز خـــوانـــــده اســت.

 

زندگی خصوصی
مراد در سال ۲۰۰۸ با Eliz Sakuçolu ازدواج کرد و ۴ سال بعد از او جدا شد. الیز ۳۵ ساله و مدل ورزشی است و به سه زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی تسلط کامل دارد. این مدل ترکیه‌ای در آلمان بزرگ شده؛ اما بعد از مدتی به ترکیه بازگشته است. سال قبل شایعه شد که طرفداران مراد بوز حساب کاربری اینستاگرام الیز را هک کرده‌اند؛ این اتفاق با واکنش مردم روبه‌رو شد و الیز نیز حساب کاربری جدیدی در اینستاگرام باز کرد. بعد از این جدایی، مراد با Asl Enver هنرپیشه‌ ۳۴ ساله‌ ترکیه‌ای در ارتباط بود. این ارتباط درست پس از طلاق آصلی از همسر سابقش شکل گرفت. آصلی هنرمند موفقی است که برای بازی در فیلم عروس استانبول برنده‌ جایزه‌ بهترین بازیگر زن از نگاه مردم شده است. این دو به واسطه‌ بازی در فیلم سینمایی (برادرم - سال ۲۰۱۶) با هم آشنا شده بودند. این زوج یک بار به صورت جدی از هم جدا شدند. آن‌ها عکس‌های مشترکشان را از ایستاگرام پاک کردند و مراد از خانه‌آصلی نقل مکان کرد و برای مدتی به طور مرتب در مهمانی‌های مختلف و در حال خوش‌گذرانی دیده می‌شد؛ اما این جدایی طول نکشید. 

T: 21.6.2019
0212-8014480     |     0212-7313131
 
 
Pol Magazine      |      Istanbul