پلاژهای معروف استانبول
پلاژهای معروف استانبول

یکی از جذابیت‌های استانبول این است که می‌توانید از میان خیابان‌های شلوغش سر از کنار دریا دربیاورید. دریا به جز زندگی بخشی‌اش، با هر موج آرامش را هم به ساحل می‌آورد. اگر موج‌ها نبودند، دریا با یک مرداب چه فرقی می‌کرد؟ بی‌قراری آب است که دریا را جذاب می‌کند. برای رسیدن به این آرامش، گوش دادن به موسیقی آب و خوش رنگ کردن پوست‌تان در تابستان می‌توانید به یکی از ۴ ساحل معروف استانبول که در ادامه معرفی می‌کنیم سر بزنید. هر ساحل یک تا چند پلاژ دارد و تمام پلاژهای آن‌ها شنی و ماسه‌ای هستند. هزینه‌ ورودی برای پلاژهای استانبول در اواسط هفته معمولاً ارزان‌تر از آخر هفته‌هاست. کمترین ورودی برای پلاژها ۱۵ لیر است.

 

ساحــل کلیــوس

این ساحل در بخش اروپایی استانبول قرار دارد. ساحلی زیبا که با داشتن دیسکو و کلاب یک روز تابستانی پرهیجان را برای شما رقم خواهد زد. می‌توانید روی تخت‌های سایبان‌دار دراز بکشید یا بدنتان را زیر ماسه‌های داغ فرو ببرید. ساحل کلیوس از مرکز شهر دور است، اما می‌توانید با وسایل حمل و نقل عمومی به آنجا بروید. برای این کار وسایل لازم برای حمام آفتاب را داخل کیفتان بریزید و خودتان را به متروی حاجی عثمان برسانید. از آنجا سوار اتوبوس‌هایی شوید که به این ساحل می‌روند. جاده‌ زیبای سرسبزی را پشت سر می‌گذارید و سرانجام به این ساحل می‌رسید.

ساحــل فلــوریـا

فلوریا یکی از معروف‌ترین پلاژهای استانبول در بخش اروپایی است. ساحل این پلاژِ ۸۰۰ متری مشرف به دریای مرمره است. بیش از هزار تخت و سایبان کنار هم چیده شده‌اند و زمانی که خورشید در آسمان بدرخشد، تقریباً تمام آن‌ها پر می‌شوند. ساحل فلوریا تمیز است و زیر نور آفتاب می‌درخشد؛ اما متاسفانه آب آن به خاطر جلبک‌ها چندان زلال نیست. اینجا ساحل محبوب آتاتورک بوده است و فاصله‌ زیادی با فرودگاه سابق استانبول یعنی فرودگاه آتاتورک ندارد. می‌توانید در پارکی که نزدیک این پلاژ است دوچرخه سواری کنید. برای آفتاب گرفتن در این ساحل معروف باید خودتان را به ایستگاه متروی فلوریا برسانید.

ساحــل شیلــه

این ساحل نیز مانند ساحل قبلی خارج از شهر است؛ اما طرفداران بسیاری دارد. شیله مشرف به دریای سیاه است و در بخش آسیایی استانبول (در فاصله‌ یک ساعتی از بخش اسکودار) قرار دارد. در این ساحل پلاژهای مختلفی با قیمت‌های ورودی مختلف وجود دارند. این ساحل یکی از انتخاب‌های توریست‌های اروپایی که به استانبول سفر می‌کنند است؛‌ زیرا بخش‌هایی از آن جنگل‌های بکری دارد که منظره‌ای فوق‌العاده ساخته‌اند. در شیله می‌توانید بخش اختصاصی کرایه کنید که البته هزینه‌ بیشتری دارد. در برخی از پلاژها برای اجاره‌ چتر و تخت از شما هزینه جدا دریافت می‌کنند که خوشبختانه خیلی زیاد نیست. در رستوران‌های شیله غذای دریایی تازه میل کنید و از صدای اجرای موسیقی زنده و یا موسیقی دی‌جی‌ها لذت ببرید. اگر خودروی شخصی ندارید، نگران نباشید چون دسترسی به این ساحل هم با وسایل حمل و نقل عمومی ممکن است.سوار متروبوس شويد و در ايستگاه Altunizade پياده شويد و سپس از طريق خط اتوبوس 139 به شيله برسيد و یکی از پلاژها را برای حمام آفتاب و شنا در دریا انتخاب کنید.

ساحل جاده بوستان

ایــن ساحــل تقریباً شلــوغ که چشــم‌انداز زیبایــی به جزایــر پرنس دارد در بخش آسیایی و در محله‌ کادیکوی واقع شده است. اطراف ساحلِ جاده بوستان پر از خانه‌های چوبی قدیمی و زیباست. اگر  شنا، والیبال ساحلی و کمی تفریح و انرژی را دوست دارید، بدون شک باید به این ساحل بروید. می‌توانید در این محل آفتاب بگیرید و یا یک پیک‌نیک خانوادگی را تجربه کنید. چند پلاژ در کنار این ساحل قرار دارند که برخی از آن‌ها عمومی و رایگان هستند. یک پارک بزرگ در کنار این ساحل وجود دارد که محل مناسبی برای پیاده‌روی، دویدن و دوچرخه سواری است. برای دسترسی به این ساحل و پلاژهایش باید به کادیکوی بروید و از آنجا سوار اتوبوس یا دلموش‌های جاده بوستان شوید. 

T: 7.8.2019
0212-8014480     |     0212-7313131
 
 
Pol Magazine      |      Istanbul