قهوه ترک اعلا نوش جان کنید
قهوه ترک اعلا نوش جان کنید

ترکها در ضربالمثلی میگویند: قهوه باید به سیاهی جهنم، سختی لحظه مرگ و شیرینی عشق باشد. این نوشیدنی با فرهنگ مردم ترکیه پیوند عمیقی خورده و نوشیدنی روزمره و محبوب مردم است. در مراسم خواستگاری، عروس باید برای خانواده داماد قهوه درست کند و در قهوه داماد به جای شکر، نمک فراوان بریزد. داماد باید قهوه را سربکشد و چیزی نگوید؛ این آزمایشی برای سنجش تحمل و صبر او است.

از کجا قهوه ترک بخرم؟

اکثر توریستها به گرند بازار استانبول سر میزنند. در کنار این بازار، بازار ادویه وجود دارد که بهترین قهوه ترک را میتوانید در آنجا پیدا کنید. علاوه بر قهوه، قهوه جوش مخصوص قهوه ترک به نام جزوه را نیز میتوانید از این بازار بخرید. پشت بازار ادویه مغازه کورو قهوهچی محمت افندی قرار دارد که قدیمیترین تولید کننده و فروشنده قهوه در ترکیه است. کورو یکی از با کیفیتترین قهوههای ترکیه را عرضه میکند.

قهوه ترک را چگونه آماده کنم؟

به ازای هر نفر داخل قهوه جوش یک فنجان آب سرد بریزید، سپس برای هر نفر یک الی دو قاشق چای‌خوری قهوه اضافه کنید. می‌توانید بین نیم تا بالای یک قاشق چای‌خوری شکر برای هر فرد به قهوه‌جوش اضافه کنید، میزان شکر به ذائقه شما بستگی دارد. حالا آب، قهوه و شکر را خوب بهم بزنید و بعد روی شعله کم بگذارید. زمان جوشیدن قهوه را هم نزنید تا کف آن حفظ شود. کف زیاد نشانه یک قهوه ترک خوب است. زمانی که قهوه جوشید می‌توانید آن را از روی شعله بردارید. قهوه ترک را با یک لیوان آب سرد برای تغییر طعم دهان، باقلوا یا راحت‌الحلقوم ترکی سرو می‌کنند.

T: 12.9.2018
0212-8014480     |     0212-7313131
 
 
Pol Magazine      |      Istanbul